Jus manote, kad nusipirkus nardymo įrangą, be jokios patirties galima nerti į vandens gelmes. Tačiau jus klystate. Televizijoje atrodo, kad žmonės be jokio pasiruošimo neria į vandenį ir plaukioja kaip žuvys. Iš tiesų, prieš paneriant, reikia lankyti nardymo kursus, kuriuos baigus suteikiamas naro sertifikatas. Kursų metu ne tik išmokoma nardymo įgūdžių, patarsime dėl nardymo įrangos pasirinkimo bei kaip ja naudotis.


Labiausiai paplitusi ir visame pasaulyje pripažinta nardymo kursų sistema – PADI (Professional Association Diving Instructors). Asociacija 1996 m. įsikūrė JAV, o šiandien tai – visas tinklas mokyklų, išskirtinai mokančių nardymo. Daugiau nei 70 procentų visų sertifikatus turinčių nardytojų bei daugiau nei 4600 nardymo centrų visuose pasaulio kampeliuose buvo apmokyti būtent pagal PADI sistemą. Ši sistema nustato griežtas taisykles instruktoriams ir pačius aukščiausius saugumo standartus.

PADI mokymo metodai pagrįsti teoriniais užsiėmimais klasėje, praktiniais baseine bei atvirame vandenyje. PADI sistema griežtai standartizuota ir neleidžia nukrypti nuo mokymo metodikos, skirtos nardytojų saugumui. Pagal šią sistemą sudaroma daug įvairių programų: specialūs kursai panėrimui ypatingomis sąlygomis, savisauga, aplinkos sauga ir t.t. PADI sertifikatai visur vienodi ir pripažįstami visame pasaulyje.

 

Siūlome nardymo kursus:

 

Open Water Diver (OWD) – Atviro vandens naras;

Advanced Open Water Diver (AOWD) – Patyręs atviro vandens naras;

Emergency First Response (EFR)- Pirmosios medicinines pagalbos kursas;

Rescue Diver (RD) – Naras gelbėtojas;

Dive Master (DM)– Pirmasis profesionalų narų lygis;

Specializuoti tai: naktinis (Night diver), Sauso kostiumo (Dry suit), poledinis nardymas(Ice diver), giluminiai nėrimai (Deep diver), nardymas į nuskendusius laivus (Wreck diver), (Enriched Air Nitrox) kursai.

 

Jei jau turite sertifikatą ir esate pasiruošę nerti į jūros gelmes, užsukite i KELIONES skyreli